Fórum
Látogató számláló
Horgászrend
ÓBUDA-KALÁSZ HE.
OMSZK tavi horgászrend
Érvényes: 2023.01.28-tól visszavonásig
A helyi horgászrend alapvetően a 2013. évi CII. törvény a halgazdálkodásról és a hal védelméről, valamint a Budakalász Város Önkormányzatával kötött szerződés figyelembevételével lett kialakítva.
A horgászközösséget érintő kérdésekben a Közgyűlés határozatai a mérvadók, de azoknak összhangban kell lennie a jogszabályokban előírtakkal.
A horgászrend betartatásáért az ÓBUDA-KALÁSZ HE. vezetősége felelős.
Az egyesületi tagokra vonatkozó szabályok:
1. A horgászat rendje
A tavon egyéb vízi sport (wakeboard) tevékenység folyik. Ezt minden horgásznak figyelembe kell vennie. Ez annyit jelent, hogy csak a kijelölt partszakaszokon lehet horgászni. A horgászkészséget tilos a pálya nyomvonalán túl dobni. Továbbá tilos a fenti tevékenység bármilyen más módon történő zavarása. A fenti szabályok be nem tartása azonnali kizárást jelent a horgászatból.
Horgászatra jogosult az a személy, aki rendelkezik érvényes állami horgászjeggyel, éves területi engedéllyel vagy érvényes napijeggyel.
Horgászni a tó kijelölt részein lehet. A Budakalász Város Önkormányzatával kötött szerződés értelmében horgászni a 11-es út felöli oldalon a pálya nyomvonalától 15m-es távolságot tartva az északi oldalon (József Attila út) végig, majd a nyugati oldalon a (Tanító úton) végig, továbbá a sportpálya felöli oldalon a pálya nyomvonalától 15m-es távolságig.
Kíméleti terület a wakeboard pálya partmenti szakaszai, itt a horgászat úgyis tiltott, tehát nem veszünk el horgászható partszakaszt a sporttársaktól.
A megfogott hallal kíméletesen bánjunk. Pontymatrac használata kötelező és a horgászat ideje alatt nyitott állapotban kell a horgászhelyen tartani. A pergető horgászoknak nem kötelező a matrac használata. A megtartani kívánt halat saját haltartóba, vagy bilincsre kell tenni és azt a horgászhelyünk előtt látható módón kell a vízbe helyezni. A megtartandó halat, azonnal be kell írni a fogási naplóba (amíg a fogási naplóba nem írtuk be a megtartani kívánt halat, addig a horgászat nem folytatható). Haltartóba, bilincsre tett halat kicserélni tilos. Amennyiben a horgász megfogta a két nemes halat, azt beírta fogási naplóba, de tovább szeretne horgászni, akkor a szerelékén finomítania kell, oly módon, hogy az egyértelműen utaljon az egyéb hal horgászatára.
A tórendszer területén nincsenek foglalt helyek. A horgászhelyek elfoglalása érkezési sorrendben történik.
A fogási napló pontos vezetése minden horgász egyéni felelőssége. A naplóba történő beírásoknak, egyértelműeknek és valóságosaknak kell lenniük. A fogási naplóba javításokat csak az egyesület tisztségviselői tehetnek.
Horgászati idő: a napi horgászat kezdő és záró időpontja a halőrháznál van kifüggesztve. A horgászat befejezésének időpontjáig tórendszert el kell hagyni.
Sport horgászat: az éves és napijegyes horgászat egybotos kézben tartott pergető horgászatra adható ki.
- hal nem vihető el.
- a meg fogott halat azonnal vissza kell engedni a tóba
- terítékes fotózás tilos
- horgászni csak műcsalival lehet
2. A horgászat módja
Felnőtt horgász esetében, egy időben 2 bottal (ebbe beszámít a sneciző készség is), botonként 2 horoggal, míg ifjúsági horgász esetében 1 bottal és két horoggal lehet horgászni.
A gyermek horgász (felnőtt felügyelet mellett) egy bottal, egy horoggal horgászhat fenekező, illetve úszós szerelékkel, pergetni csak horgászvizsga megléte után lehet.
Az 1m2-es kishal fogó háló nem minősül horgász készségnek. (természetesen rendeltetésszerű használat esetén).
Minden ismert törvényes horgászmódszer alkalmazható, kivételt képeznek a behordáson alapuló módszerek, a csalit kizárólag nyeles készséggel lehet bejuttatni a horgászhelyre. A tavakon a szoktató etetés használata tilos.
3. Mennyiségi korlátozások
A méretkorlátozással védett megtartható halak felső súlyhatára, maximum 5 kg lehet. Az 5 kg egyedsúlyú méretkorlátozással védett halakat vissza kell engedni a tóba, vonatkozik ez az amurra is.
A fentiek alól kivételt képeznek a harcsák, itt nincs felső súlyhatár.
Felnőtt tag:
Napi 2 darab méretkorlátozás alá eső és 3 kilogramm egyéb hal
Heti 5 darab méretkorlátozás alá eső lés 5 kilogramm egyéb hal
Évi 35 darab méretkorlátozás alá eső, de legfeljebb 80 kilogramm súlyú hal.
Ifjúsági tag:
Napi 1 darab méretkorlátozás alá eső és 3 kilogramm egyéb hal
Heti 3 darab méretkorlátozás alá eső és 5 kilogramm egyéb hal
Évi 18 darab méretkorlátozás alá eső, de legfeljebb 40 kilogramm súlyú hal.
Gyermek:
Napi: 3 kg egyéb hal
Heti: 5 kg egyéb hal
Gyermek horgász nemes halat nem vihet el.
4. Tilalmi idők
A tavon a Halászati Törvényben megállapított fajlagos tilalmi idők érvényesek. Ezek megtalálhatók a fogási naplóban. Kivételt képez a ponty horgászata, erre vonatkozó fajlagos tilalom alól minden évben felmentést kérünk, amit eddig minden alkalommal megkaptunk. Tehát a pontyra egész évben lehet horgászni.
Egész évben védelem alatt áll a fekete sügér és a compó horgászni lehet rájuk, de elvinni nem szabad őket.
5. Éjszakai horgászat
Az éjszakai horgászat éves időtartama május első pénteki napjától szeptember utolsó szombati napjáig tart és a köztes időben, minden hétvégén péntek és szombat éjszakára vonatkozik. Ünnepnapokon és hosszú hétvégéken is csak péntek és szombat éjszaka lehet horgászni. Időjárás függvényében a vezetőség meghosszabbíthatja az időtartamot.
Az éjszakai horgászatnál a horgászhely kivilágítása kötelező, a további szabályok megegyeznek a nappalos horgászrenddel.
Az éjszakai horgászat időpontja 19 órától következő nap 7 óráig tart.
6. Egyéb tiltó rendelkezések
- A tóban fürödni TILOS.
- Tüzet rakni Tilos
- Tilos sátrat állítani, de megengedett esőbeülő használata, melynek nem lehet alja és nem lehet benne ágy.
- Tilos a vízparton a halak tisztítása.
- A horgászat közben keletkezett szemetet a horgász köteles magával vinni, vagy a tárolóedényben elhelyezni.
- Csónak, vizi bicikli, illetve más vizi jármű használata tilos.
- Tilos beúszni, vagy etetőhajót használni.
- Tilos több horgásznak egy haltartót használni
- A vízpartot csak gyalogosan vagy kerékpárral lehet megközelíteni
7. Napijegyes horgászatra vonatkozó szabályok
Napijegy árak:
- nappali: 3 500 Ft
- éjszakai: 4 000 Ft
- pergető: 2 000 Ft
- gyermek: 500 Ft
Napijegy megváltása az alábbi helyeken lehetséges:
- Az OMSZK tavon a halőrháznál (korlátozott, általában reggel 8 óráig)
- Csodacsali horgászbolt 2013 Budakalász, Budai u
- Horgász Zóna horgászbolt 1033 Budapest Szentendrei út 89-95
- Nyitvatartás: H-P: 8-18-ig, Sz: 8-13-ig, vasárnap zárva - Lottózó mellett Kajtár Sándor, 2011 Budakalász, Ady Endre u. és Vasút sor sarok. (Budakalász hévmegálló, vasúti átjáró)
Napijegyet az válthat, aki érvényes okmányokkal rendelkezik (egységes állami horgászjegy).
A megtartható és elvihető nemes hal (méretkorlátozással védett) 2 db, a két hal összesített súlya maximum 5 kg lehet. továbbá 3 kg egyéb hal. A fentiek alól kivételt képeznek a harcsák, itt nincs felső súlyhatár.
Éjszakai horgászatnál nem váltható Sport jegy.
A horgászat egyéb feltételei és szabályai megegyeznek a tagságra vonatkozó szabályokkal.
Budapest, 2021.01.10
ÓBUDA-KALÁSZ HE.
Vezetőség